Prekvapivé nápady na maľovanie stien

Architektka Nina Štajner hovorí, že zmena farieb stien je jedným z najjednoduchších a najdostupnejších spôsobov rýchleho osvieženia vášho domova. Na maľovanie stien potrebujeme iba voľné popoludnie, ochrannú fóliu na nábytok, valček, štetec, maliarsku pásku a samozrejme novú farbu. Tí z nás, ktorí pravidelne sledujú trendy v oblasti interiérového dizajnu, si všimnú, že »farebné prikázania« sa menia prakticky zo sezóny na sezónu, a najjednoduchší spôsob, ako ich dodržiavať, je zvoliť si farby JUPOL Trend. Spoločnosť JUB práve uviedla na trh vynovenú kolekciu farieb JUPOL Trend, ktorá sa teraz môže pochváliť 18 novými vopred pripravenými odtieňmi v najnovších trendoch a tiež v obnovenom obale. Jedno balenie vystačí na asi 20m2 povrchu steny a farba vyzerá skutočne nádherne už po jednej aplikácii. Hoby maliarov poteší tiež skutočnosť, že farby JUPOL Trend sú už pripravené na okamžité použitie.

Pri rozhodovaní o štýlovej obnove domácnosti zvyčajne chceme čo najviac zmien s čo najmenšou námahou. Vymaľovanie celého priestoru môže znieť ako trochu náročnejší projekt, preto by sme mali radšej premýšľať o vymaľovaní menších plôch, ale nie je potrebné sa obmedzovať iba na vymaľovanie jednej steny a pod. Mali by sme popustiť uzdu fantázii a dovoliť si byť trochu odvážny. Na tento účel pripravila Nina Štajner niekoľko extravagantnejších nápadov, pomocou ktorých môžete steny natrieť iba čiastočne a vdýchnuť tak vášmu priestoru nový život. Nina Štajner sa s nami podelila o malé tajomstvo: na implementáciu väčšiny nasledujúcich nápadov stačí jediné balenie vášho obľúbeného obľúbeného odtieňa JUPOL Trend.

Vo väčšom spoločnom obytnom priestore je možné jednotlivé funkčné zóny oddeliť pomocou farieb na steny. Fotografia ukazuje, ako je kancelársky kútik v obývacej izbe zvýraznený modrou maľovanou stenou.

Namiesto vymaľovania celej steny môžeme namaľovať iba jej časť a vytvoriť tak skutočne umelecký obraz. Žltý kruh z fotografie pripomína slnko a vnáša do spálne živosť.

Príliš veľké povrchy tmavých farieb zaťažujú miestnosť a zdanlivo ju zmenšujú. Ak chcete vo svojej izbe stále tmavšie farby, môžete sa rozhodnúť pre maľovanie pruhov na stenu. Linky rôznych hrúbok rozbíjajú monotónnosť a je potrebné mať na pamäti pravidlo, že zvislé čiary opticky robia miestnosť vyššou a užšou, zatiaľ čo vodorovné ju znižujú a rozširujú.

Priestor vybavený neutrálnou estetikou je možné úplne zmeniť sviežimi farbami stien. Kombinácia ružových a oranžových stien dodáva škandinávsky vyzerajúcej jedálni hravosť a teplo.

Časť steny, ktorá je viac vystavená opotrebovaniu, by mala byť natretá tmavšou farbou, na ktorej sú menej viditeľné menšie škrabance a nečistoty. Nesprávne zakončenie farebnej čiary zdôrazňuje rebelský charakter priestoru.

Veľké množstvo silne chromatických farieb sa rýchlo stáva pre oči príliš dominantnými a dráždivými. Preto by sme ich mali nanášať na náš domov v menších množstvách a natierať nimi iba časti stien. Aby sme zabezpečili jednotu prostredia, mali by sme zvoliť odtiene, ktoré sú kompatibilné s nábytkovými prvkami.

Farba sa leskne v úplne inom svetle na povrchoch s rôznymi textúrami. Pre prekvapivý efekt by sme mali - rovnako hladkú stenu, ako aj tehlovú stenu s textúrou - natrieť rovnakým farebným odtieňom a pre drevené podlahy by sme mali hľadať univerzálny vrchný náter na drevo JUBIN Decor v zodpovedajúcom odtieni. 

Pri navrhovaní miestností máme často tendenciu zabudnúť na povrch stropu. Prečo by sme sa na ňom nemohli vyhrať so zaujímavou farbou alebo kombináciou viacerých odtieňov?

V prípade žiarivejších farebných odtieňov majú veľký vplyv aj menšie farebné povrchy, ako napríklad farebná čiara nad zárubňou!

Ak sa členovia rodiny nemôžu dohodnúť na jednej farbe, môžu sa rozhodnúť pre kombináciu niekoľkých kompatibilných farebných odtieňov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk