Vnútorné farby a dekoratíva

 

Príručka použitia vnútorných farieb

  • Farby vyberáme s ohľadom na priestor: pre viac zaťažené povrchy odporúčame umývateľné farby.
  • Ak stenové povrchy maľujeme prvý krát, pred maľovaním ich natrieme vhodným základným náterom. Pri obnovovacom maľovaní zvyčajne základný náter nie je potrebný.
  • Pre krajší konečný vzhľad farebného filmu je dôležitá príprava podkladu vhodnou vyrovnávacou hmotou.
  • Farby môžeme tónovať na našich JUMIX miešacích zariadeniach, možné je aj tónovanie prostriedkami DIPI.
  • Výber farby v priestore je dôležitý, pretože tieto často nevedome ovplyvňujú náladu ľudí, ktorí v ňom žijú.

My ľudia trávime veľa času vo vnútorných priestoroch, preto si ich chceme upraviť podľa svojich želaní a pocitov. Farby, ktoré nás obklopujú, často nevedome vplývajú na našu náladu, pretože priestor zosvetlujú alebo ho vytvoria tmavším, vytvoria ho studeným alebo teplým, živým alebo nudným.

Výber farebných odtieňov vyjadruje osobnosť a vkus, ale pri kombinácií farieb je potrebné dodržať základné princípy, aby sme dosiahli správnu estetickú dokonalosť. Farba je najprispôbivejší prvok v dizajne nášho domova, ktorý umožňuje pestrý výber v tisícoch odtieňoch. Preto môže byť posledným v poradí pri zariaďovaní priestorov, pretože umožňuje jednoduché prepojenie a prispôsobenie všetkých prvkov v priestore (koberce, závesy, nábytok atď.).

Poznanie psychológie ľudského vnímania farieb, vzájomná harmónia farebných odtieňov a poznanie módnych odtieňov je nevyhnutné pri konečnom výbere odtieňov. Osobný postoj k farbám každého človeka závisí od mnohých faktorov, ako je jeho povaha, vek, pohlavie, nálada, móda. Každý jednotlivec má svoje spektrum obľúbených farieb, ktoré vyjadrujú jeho osobnosť a vplývajú na pocity. Skúsenosť s farbami tak závisí od našej náklonnosti k jednotlivým farbám, druhu a intenzity svetla, biologického rytmu a pod.

Vlastnosti farieb

Kupujete farbu? Venujte pozornosť:

 

KRYCIA SCHOPNOSŤ

Je vlastnosť farby, aby pri určitej hrúbke vrstvy prekryla fľaky alebo farebný rozdiel podkladu. Všetky naše farby sú zaradené do dvoch najvyšších tried a vyznačujú sa výbornou krycou schopnosťou. Do najvyššej triedy (krycia schopnosť nad 99,5%) – sú zaradené farby JUPOL Trend, JUPOL Junior, JUPOL Latex a JUPOL Brilliant.

»UMÝVATEĽNOSŤ«

Pri umývateľných farbách môžeme odstrániť fľak s nepatrnou stratou hrúbky a viditeľných poškodení farby už  kuchynskou hubkou a čistiacim prostriedkom.

Do kategórie umývateľných farieb patrie JUPOL Latex, JUPOL Brilliant, JUPOL Gold, JUPOL Trend, JUPOL Junior a JUPOL BIO Silicate. Farby JUPOL Classic a JUPOL Citro môžeme bez obáv pred poškodeniami utrieť suchou handrou.

PAROPRIEPUSTNOSŤ

Schopnosť náteru prepúšťať vodnú paru. Výrobky zo skupiny JUPOL sú dobre paropriepustné, čo laicky nazývame, že dobre »dýchajú«.

OBSAH PRCHAVÝCH ORGANICKÝCH ZLÚČENÍN (VOC)

Prchavé organické zlúčeniny ako sú rozpúšťadlá negatívne vplývajú na vaše zdravie. Preto si radšej vyberajte pre zdravie šetrné farby. V JUB-e dbáme na to, aby všetky naše vnútorné farby obsahovali menej ako 0,1 g/l VOC, čo je ďaleko pod najnižšou prípustnou hranicou.

LESK

Množstvo »lesku« farby je vecou vkusu, vo všeobecnosti platí, že sa pri maľovaní s »matnými« farbami s menším leskom vidí menej chýb, ktoré sme spravili pri maľovaní.

 

Ktorú farbu vybrať?

Hľadáte farbu, ktorá...

Vyberte

...obsahuje účinnú ochranu proti plesni?

JUPOL Citro

...má vysokú kryciu schopnosť a môžete ju natónovať do viac ako 10.000 odtieňov?

JUPOL Gold

...má kryciu schopnosť už pri jednej vrstve?

JUPOL Brilliant

...má vysokú kryciu schopnosť, je paropriepustná, odolná proti suchému oderu a kúpi ju sedem z desiatcih spotrebiteľov?

JUPOL Classic

...má vysokú kryciu schopnosť a je už pripravená v módnych odtieňoch?

JUPOL Trend

...je určená na maľovanie detských izieb a získala európsky certifikát Ecolabel?

JUPOL Junior

...blokuje fľaky od nikotínu, kávy, vína, vodových farieb, oleja…?

JUPOL Block

..vyznačuje  sa10-krát väčšou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu farebného filmu a 10-krát väčšou umývateľnosťou v porovnaní s bežnou vnútornou maliarskou farbou?

JUPOL Strong

 

Jub Design Studio

Vstúpte

Vzorkovník

Prezrite si
Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk