Obnovovacie maľovanie fasády

Chcete obnoviť fasádu vášho domu. Steny domu sú murované z betónových tehál, na ktoré bol pred 20 rokmi aplikovaný tepelnoizolačný systém. Za tú dobu sa na severnej stene domu objavili zelenkasté riasy, ktoré kazia vzhľad domu, aj fasáda je už do značnej miery vymytá zrážkami. Môžete nám poradiť ako odstrániť riasy a ktorú fasádnu farbu máme použiť na premaľovanie?

Odpoveď

Riasy a plesne zlikvidujeme prostriedkom Algicid Plus na ničenie rias a plesní z výrobného programu JUB, a to 2 násobným náterom v priebehu cca 8 - 12 hodín. Ďaľším krokom je základný náter, tento závisí od druhu farby, ktorú použijete na maľovanie fasády. Odporúčame vám použiť mikroarmovanú fasádnu farbu Revitalcolor AG alebo Revitalcolor silicone, ktoré ešte aj dodatočne zabraňujú rastu a rozvoju rias a plesní a sú dobre vodoodpudivé. V prípade, že na maľovanie použijete fasádnu farbu Revitalcolor AG, použite základný náter Akril emulziu, zriedenú vodou v pomere 1:1 a počkajte, kým základný náter bude suchý na dotyk (cca 4 - 6 hod.). V prípade, že na maľovanie použijete fasádnu farbu Revitalcolor silikon, použite základný náter Siliconeprimer, zriedený vodou v pomere 1:1. Počkajte, kým základný náter bude suchý, cca 4 - 6 hod.

Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk