Zbavte sa plesni na stenách v 3 krokoch

Máte riasy a plesne v kuchyni, kúpeľni, za skriňou, na chodbe, v pivnici

Vykonajte opatrenia čím skôr, aby z toho nevznikol váš veľký problém.

Pleseň na stenách sa objaví na povrchu slabo tepelne izolovaných alebo neizolovaných stien a stropov a na miestach tepelných mostov. Okrem slabej tepelnej izolácie pleseň vznikne z dôvodu slabej hydroizolácie alebo nedostatočného vetrania vnútorných priestorov.

Riešenie v troch krokoch

1. Odstraňovanie plesne - napadnuté vnútorné stenové a stropné povrchy najskôr dobre utrieme mokrou handrou.

2. Dezinfikovanie napadnutých povrchov - vyschnuté povrchy natrieme zriedeným výrobkom ALGICIDE (ALGICIDE : voda = 1 : 5). Prípravok nanesieme v jednej vrstve, pre veľmi napadnuté povrchy odporúčame dvojnásobný náter v rozmedzí 8 až 12 hod. 

3. Maľovanie - po 8 až 12 hodinách, keď sú povrchy celkom suché, začneme s maľovaním. Zvlášť odporúčame použitie špeciálnej vnútornej maliarskej farby JUPOL Citro, ktorá obsahuje účinnú ochranu filmu proti plesniam. Je to TOP VÝBER pre všetky priestory, kde z dôvodu vlhkosti je  väčšia pravdepodobnosť vzniku rias a plesní ako sú kuchyne, kúpeľne, pivničné priestory, sklady a práčovne. Je vhodná na prevenciu ako aj na liečenie rias a plesní a zabezpečuje vynikajúcu paropriepustnosť. Umožňuje rýchlu a jednoduchú sanáciu napadnutých povrchov a má príjemnú citrónovú vôňu.

                                                                      

 

                                                          

 

Sanovaný povrch pravidelne pozorujeme a pri prvých známkach vzniku plesne okamžite reagujeme. Účinok farby, ktorá zabraňuje rastu plesni, je totiž dlhodobejší, ak ju nanesieme v počiatočnej fáze rozvoja plesne. Preventívne môžete vzniku plesne zabrániť pravidelným vetraním priestorov viackrát denne, aby ste umožnili vodnej pare voľnú cestu. V prípade pretrvávajúcich problémov s plesňami odporúčame pravidelné preventívne maľovanie kritických miest. Trvale môžete problémy s plesňou riešiť len zlepšenou alebo dodatočnou tepelnou izoláciou budovy.

Pre ďalšiu pomoc je vám k dispozícii technické oddelenie JUB-u na telefónnom čísle +421 2 4911 3026.

Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk