Viac ako 10.000 najobľúbenejších farieb JUPOL Gold

Priestory v ktorých žijeme môžeme obohatiť farbami, esteticky usporiadať a prispôsobiť si ich našim vlastným želaniam.  

Je tiež dobré vedieť niečo o farbách, aby sme si nepoškodili klímu, v ktorej žijeme. Skúsenosti s farbami závisia od viacerých faktorov: odtieňov farby, veľkosti premaľovanej plochy, druhu svetla a našej všeobecnej pohody

ODTIEŇ

Farby ovplyvňujú fungovanie našej mysle a naše emócie. Zamerajme sa na farby, ktoré nám prinášajú priaznivé účinky.

BIELA

Farba pozadia, vytvára pocit chladu a vzdušnosti.

ŽLTÁ

Najlepšie funguje v kuchyniach s jedálňou, obyvačkách, pracovných (vzdelávacích) miestnostiach a miestnostiach na rekreáciu. Nie je vhodná pre spálne, oživuje miestnosť, rozjasňuje, dodáva teplo.

ORANŽOVÁ

Rovnako ako žltá, ale ni je vhodná do kancelárií, študovní a spální; dáva pocit podpory, priateľstva, zvyšuje sebavedomie a stimuluje chuť do jedla.

ČERVENÁ

Najvhodnejšia pre jedálne, pretože podporuje čulosť, spoločenskosť a zvyšuje túžbu po jedle, často sa používa aj v reštauráciách, detských herniach a telocvičniach ... Jednoducho osviežuje, obohacuje priestor, a zdanlivo ho zmenšuje. Nie je vhodná do spální, študovní, dielní, školských tried, kancelárií, čakární v nemocniciach …

FIALOVÁ

Fialová farba je vhodná do spální, kúpeľní a do miestností, v ktorých kde relaxujeme, meditujeme. Mala by sa používať na doplnky a menšie plochy, pretože prináša pokojnú a duševnú rovnováhu. 

ZELENÁ

Najvhodnejšia do obývacích izieb a spální, pracovísk, v ktorých je nervozita a stres každodennou situáciou, kde je prítomné napätie, pretože upokojuje a ochladzuje. Nie je vhodná do telocviční a chladných miestností.

MODRÁ

Vhodná pre spálne, kúpeľne, aj pracovne ... najlepšia pre miestnosti, ktoré sú určené na oddych. Vytvára chladný a vzdušný priestor. Nie je vhodná pre jedálne, miestnosti pre zábavu, rekreáciu, pivnice.

Nájdite inšpiráciu vo viac ako 10 000 odtieňoch najobľúbenejšej farby JUPOL Gold. 

VEĽKOSŤ PLOCHY 

Ak vyberáme odtieň na základe malých plôch zo vzorkovníka, farba na malom lístočku pôsobí príjemne a sympaticky. Keď s touto farbou premaľujeme stenu obývacej izby alebo možno fasádu, tento odtieň môžeme vnímať inak.

 

Ak si vyberieme intenzívny / sýty odtieň, na väčšej ploche bude pôsobiť ešte intenzívnejšie. Ak si vyberieme veľmi svetlý odtieň, na väčšej ploche bude pôsobiť ešte svetlejšie. Preto pred maľovaním je odporučené preveriť si odtieň na väčšej ploche (aspoň 15 x 15 cm, prípadne aj väčšej).

 

DRUH SVETLA 

Je potrebné poznamenať, že samotné svetlo má veľký vplyv na farbu. Pri starostlivom používaní farieb a svetla môžeme osvetliť všetky tmavé oblasti v byte.

 

V miestnosti s dobrým prirodzeným alebo umelým osvetlením si takto môžeme dovoliť aj výber živších alebo tmavších farebných odtieňov. Dokonca v malej miestnosti s dobrým prirodzeným svetlom si môžeme sebavedomo dovoliť kombinovať tmavšie alebo živšie farebné odtiene, pretože priestor sa z dôvodu množstva svetle nebude javiť ako stiesnený.

POCIT 

Farby majú moc, pretože ovplyvňujú našu náladu. Pri tom osobný prístup k farbám každého jednotlivca závisí od mnohých faktorov, ako je jeho charakter, vek, pohlavie, nálada, móda ...

 

Pri výbere farby hrá naša súčasná pohoda veľkú úlohu, preto je rozumné vybrať si odtieň, keď sme pokojní a v dobrej nálade. Nikdy nie je dobré vybrať si farbu pri splne alebo v deň, keď sme unavení, nervózni alebo v strese, pretože v takýchto dňoch vnímame farby odlišne

.

 

Farby sú jedným z najdôležitejších stavebných prvkov priestorového dizajnu v oblasti architektúry ako vnútorné vybavenie a majú veľký vplyv na ľudí. Pravidlá umeleckej teórie aj osobné skúsenosti každého jednotlivého používateľa vedú k výberu dokonalých farebných odtieňov.

Pri vytváraní priestoru ide zvyčajne o kombináciu podlahových krytín, nábytku, textilu a doplnkov, všetky tieto prvky sa môžu pochváliť svojim farebným odtieňom. V porovnaní s nábytkom, ktorý je na tru k dispozícii v obmedzených farebných verziách, daleko najviac slobody pri výbere dokonalé farebné odtiene umožňujú steny. Vnútorná farba na steny JUPOL Gold je k dispozícii vo viac ako 10.000 farebných odtieňoch a určite si nájdete najvhodnejší aj pre vaše prostredie! Odtiene pokrývajú celé spektrum farebného kruhu, tiež sa líšia v chromatickosti, tónovanie je možné podľa vzorkovníka JUB Favourite feelings, farebných škál RAL a NCS ako aj s DIPI koncentrátmi.

 

JUPOL Gold advanced

 

Vnútorná umývateľná farba s vysokou krycou schopnosťou

 

Pre všetky viacej zaťažené miestnosti, kde je požadovaný aj vynikajúci estetický vzhľad premaľovaného povrchu.

 

JUPOL Gold
JUPOL Gold
Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk