JUBIZOL riešenia ocenené BIG SEE AWARD 2020 za objekt ZOCHOVA X

Produkty našej spoločnosti určené pre riešenie fasád pod označením JUBIZOL sú stále častejšie vyhľadávané investormi ako aj oceňované odbornou verejnosťou.

Týmto prípadom je aj ocenenie udelené prostredníctvom BigSEE Award 2020 za odbornú spoluprácu pri riešení fasády objektu ZOCHOVA X, Bratislava.

Zámerom autorov projektu bolo vytvoriť na fasáde čo najväčší kontrast medzi novou budovou a národnou kultúrnou pamiatkou. Okrem historických častí nebolo na žiadnej inej časti fasády použité žiadne kontaktné riešenie. Objekt je rozdelený do dvoch blokov. Pouličná fasáda je vyrobená z kompozitných posuvných panelov so systémom „Pantograph“, ktorý tiež poskytuje slnečnú ochranu z juhu a západu. Jeho štruktúra a členenie nadväzuje na stupnicu členenia susednej historickej fasády. Po otvorení kompozitných panelov „Pantograph“ je možné otvoriť sklenené harmonikové okná na celú šírku miestnosti, čím sa zosvetlia a odvetrajú. Farba zložených lamiel sa líši podľa uhla dopadu svetelných lúčov a je miešaná na objednávku. Fasáda na nádvorí je z rezaného tehlového muriva. Výplne otvorov sú hliníkové. Zábradlie terás a balkónov je vyrobené na mieru s miernym odkazom na secesné obdobie, keď bola postavená pôvodná budova. Inšpirovali sa originálnymi tvarovými a materiálovými prvkami.

Organizátor Zavod Big sa zameriava na systematické skúmanie tvorivého a obchodného potenciálu regiónu juhovýchodnej Európy a na uznanie a odhalenie jeho vynikajúcich schopností v architektúre, interiéri, produktovom a módnom dizajne, dreve a kreatívnom turizme.

Ocenené projekty poskytujú podrobný pohľad na súčasnú situáciu v oblastiach tvorivosti a podnikania v regióne.

 

 

Program JUB Home painter vám uľahčí výber farieb a textúr na typických príkladoch.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk