Teória farieb

Význam farieb

Kamkoľvek sa pozrieme, vidíme svet plný farieb. Každý z nás vníma farby svojím jedinečným spôsobom. Farba je osobný, zmyslový vnem, ktorý je stimulovaný v mozgu svetlom dopadajúcim na sietnicu oka. Vnímanie farby je náročný proces za účasti svetla, pozorovaného objektu, oka a mozgu.Fyzikálne ich definujeme ako elektromagnetické vlnenie rôznych frekvencií a vlnových dĺžok.

My ľudia sme si vedomí, že farby našich domovov odrážajú našu osobnosť a náš vkus, ale príliš veľký výber farebných odtieňov nás môže rýchlo zmiasť a vyľakať. Faktom je, že farba je najviac prispôsobivý prvok v dizajne a estetike nášho domova. Jej prispôsobivosť umožňuje výber z tisícov odtieňov, takže môže byť posledná pri zariaďovaní priestorov, pretože umožňuje jednoduché spájanie a prispôsobovanie všetkých predmetov v priestore (koberce, závesy, nábytok atď.).

Pred rozhodnutím o výbere farby je dobré odpovedať si na nasledovné otázky:

  • Aký je účel miestnosti, ktorú budeme maľovať?
  • Kto používa túto miestnosť?
  • Je v tejto miestnosti prirodzené osvetlenie?
  • Ako bude miestnosť zariadená (nábytok, štýl, charakteristika…)?
  • Aké farby sú použité v susedných miestnostiach?
  • Aké pocity má miestnosť vyvolávať?

 

Jub Design Studio

Vstúpte

Vzorkovník

Prezrite si
JUB design štúdio vám uľahčí výber farieb a textúr vnútorných a vonkajších povrchov stien Vášho domu. Vyberte si farebné kombinácie na typových príkladoch alebo si objednajte farebnú štúdiu pre svoj dom.
Pri nákupe ktoréhokoľvek fasádneho systému JUBIZOL vám poskytneme zľavu vo výške nákladov na vyhotovenie farebnej štúdie.
Kontakty JUB Design Štúdio: JUB, a.s. , Stará Vajnorská 27, 831 %4 Bratislava; T: 02/4363 1761, E: jub@jub.sk