Všetky druhy povrchov, ktoré sme pred maľovaním vyrovnali s JUBOLINOM, JUBOLINOM P-25, NIVELINOM alebo podobnými vyrovnávacími hmotami
Premaľované povrchy budú odolné len proti suchému oteru
1. MAĽOVANIE FARBAMI ZO SKUPINY JUPOL ODOLNÝMI SUCHÉMU OTERU
Farby odolné proti suchému oteru zo skupiny JUPOL používame hlavne ako biele farby. Tónovanie je obmedzené a možné len do svetlých pastelových odtieňov. Aplikácia je nenáročná, fľaky od farby bez problémov odstránime mokrou handrou.
a) základný náter:
Nie je potrebný!
b) maľovanie:
riešenie A
maľovanie s JUPOLOM (pre stenové a stropné povrchy, na ktoré nie je kladená žiadna zvláštna úprava, minimálne požiadavky a najčastejší spôsob maľovania)
Farbu nanesieme na prebrúsenú a dobre odprášenú vyrovnávaciu vrstvu maliarskym valčekom s dlhým vlasom, so štetcom alebo striekaním v dvoch vrstvách (riedime ju do 10%, na veľmi nasiakavé podklady do 15% vodou; tónovanie je možné v JUMIX miešacích centrách, na stavenisku s UNITONOM, DIPI COLOROM alebo DIPI KONCENTRATOM).
na maľovanie normálne nasiakavého a jemne drsného povrchu (dvojnásobný náter) veľkosti m2 potrebujeme ~190 ml JUPOLU
riešenie B
maľovanie JUPOLOM CITRO (v čerstvo premaľovaných priestoroch je príjemná vôňa po citróne; farba účinne zabraňuje rozvoju stenových plesní)
Farbu nanesieme na prebrúsenú a dobre odprášenú vyrovnávaciu vrstvu maliarskym valčekom s dlhým vlasom, so štetcom alebo striekaním v dvoch vrstvách (riedime ju do 10%, na veľmi nasiakavé podklady do 15% vodou; tónovanie je možné v JUMIX miešacích centrách, na stavenisku s UNITONOM, DIPI COLOROM alebo DIPI KONCENTRATOM).
na maľovanie normálne nasiakavého a jemne drsného povrchu (dvojnásobný náter) veľkosti m2 potrebujeme ~190 ml JUPOLU CITRO
riešenie C
maľovanie s maliarskou farbou s vysokým krytím JUPOL KONCENTRAT (maľujeme len na bielo - tónovanie nie je možné)
Farbu nemiešame, netónujeme a neriedime. Nanášame ju kožušinovým valčekom s krátkym vlasom alebo textilným maliarskym valčekom (dĺžka nití je približne 10 mm), zvyčajne stačí už jednonásobný náter. Farbu naberáme valčekom priamo z nádoby, v ktorej sme ju kúpili, pri práci nepoužívame stieraciu mriežku.
na maľovanie normálne nasiakavého a jemne drsného povrchu (dvojnásobný náter) veľkosti m2 potrebujeme ~150 ml farby JUPOL KONCENTRAT
2. MAĽOVANIE S BIO VÁPENNOU VNÚTORNOU FARBOU
riešenie D
maľovanie s BIO VÁPENNOU VNÚTORNOU FARBOU (maľujeme len na bielo, pretože tónovanie je veľmi náročné a neodporúčame ho; farba pôsobí ako dezinfekčný prostriedok, zabraňuje aj rozvoju plesní na stenách; prípadné fľaky z nábytku a iných povrchov nie je možné odstrániť)
a) základný náter:
Nie je potrebný!
b) maľovanie:
Na prebrúsenú a dobre odprášenú vyrovnávaciu vrstvu potom nanesieme farbu maliarskym valčekom s dlhým vlasom, so štetcom alebo striekaním v dvoch vrstvách (riedime ju maximálne do 10% vodou).
na maľovanie normálne nasiakavého a jemne drsného povrchu (dvojnásobný náter) veľkosti m2 potrebujeme ~200 ml BIO VÁPENNEJ VNÚTORNEJ FARBY
Po zaregistrovaní môžete použiť svoj priečinok, do ktorého si môžete ukladať cesty na jednotlivé obsahy, články, ...










